Tahle Buddhova miska je vždy sestavená tak, aby obsahovala čerstvou sezónní zeleninu i listovou zeleninu, zdravé tuky v podobě ořechů nebo avokáda, bílkoviny a nějakou zrninu a to vše v ideálním poměru. Hodně dotazů přišlo na zeleninové spirály. Takže pro ty co neznají, může za ně spiralizér. Je skvělý na veškerou kořenovou zeleninu, tuřín, mrkev, ředkev, cuketu, okurku. Cokoli pevnějšího.
Při troše praxe a kreativity se mnohdy dá tyhle misky poskládat z různých zbytků. Cíleně se na takové jídlo můžete připravit během týdne například tak, že si uvaříte o něco více quinoi, čočky nebo jiných luštěnin, které uložíte ve vzduchotěsné nádobě v lednici. Přihodíte nějakou kořenovou zeleninu, když něco pečete v troubě a odložte jí také do lednice. I proto jsem ji připravila na pátek. Pokud máte málo času, použijte pouze uvařenou cizrnu nebo trochu jiné luštěniny. Dresink vše dostatečně ochutí. Kdyby vás téma Buddha Bowls zaujalo a chtěli jste se do tématu ponořit více, na podzim bude vypsaný jeden můj kurz na toto téma v Gourmet Academy. Objeví se hned, jak se mi podaří kurz dopsat a připravit všechny podklady.
Tipy:
1. Pokud vám zbyla nějaká pečená zelenina že čtvrtka, vůbec neváhejte a přidejte ji do misky. Skvěle misku doplní o zemité tóny.
2. Jestli máte rádi fermentovanou zeleninu, i ta se sem skvěle hodí. Ať už kimči nebo domácí nakládaná zeleninová směs. Vaší misku doplní o tak úžasné a potřebné lakto bakterie.
Tady máte odkazy na všech 5 receptů/večeří:
PONDĚLÍ Fisk Cakes
ÚTERÝ Kari s červenou čočkou
STŘEDA Butter Chicken
ČTVRTEK Pečená zelenina
PÁTEK Buddha Bowl