instagram @kitchenettehome

Baba Ganoush

Baba Ganoush

Znáte Baba Ganoush? Orientální dip z pečených lilků... Pak pro Vás toto bude jen lehká modifikace směrem trochu více na východ. Pro ostatní, pokud byste rádi připravili Baba Ganoush více tradičně, můžete postupovat úplně stejně, jen namísto koriandru přijde nasekaná hladkolistá petržel. Někdo také nedává římský kmín a chilli, pouze tahini, sůl a citrónovou šťávu. Ale tato kombinace je dokonalá a už si ani nedokáži tuto lilkovou pomazánku či dip jinak představit. Občas, jen pro změnu, přidám malinko jemně pokrájené šalotky.
Receptury se také občas liší v drobných kosmetických odchylkách. Někdo všechny ingredience na závěr rozmixuje na jemný krém, jiný zase dužinu lilku pouze naseká nožem.
Poslední rozdíl v přípravě může být tepelná úprava samotného lilku, ale věřte mi, už jsem vyzkoušela různé postupy a tento, níže uvedený postup pečení lilku v celku, je zaručeně nejlepší, nejpraktičtější i nejefektnější.  Další postupy jsou například lilek smažený na kolečka na pánvi, ten ovšem trvá věky, musíte stát u plotny, lilek natáhne nekonečné množství tuku, protože pokud jde o tuk, je jak hladová houba.

Servírovat můžete Baba Ganoush s toastovaným arabským chlebem, který pak tvoří křupavé a pevné chipsy vhodné na nabírání a nebo s indickým chlebem, který mě baví nejvíce. Chléb můžete připravit třeba i s česnekem a koriandrem. Na blogu můžete najít recept na Naan a Easy Naan a nebo si počkat do zítra na chléb Kulcha, který vidíte na fotkách.)

40 minut
Baba Ganoush

Ingredience

  • 3 lilky

  • 2-3 stroužky česneku, propasírované

  • 2 lžíce extra panenského olivového oleje

  • 2-3 lžíce tahini (sezamové pasty)

  • šťáva z citrónu nebo limetky

  • 1 lžička římského kmínu

  • chilli

  • mořská sůl

  • koriandr na servírování

Baba Ganoush

Postup

1.

Předehřejte si troubu na 250°C. Slupku omytých lilků rovnoměrně ze všech stran propíchejte vidličkou a dejte je na plechu péct do trouby přibližně na 35 minut. Můžete ideálně použít perforovaný plech nebo je položit na rošt. Že jsou hotové poznáte tak, že vnitřní dužina výrazně změkne a jejich povrch se hodně nakrabatí.

2.

Hotové lilky nechte lehce vychladnout. Podélně je nařízněte nebo úplně rozpulte a pomocí lžíce vydlabejte všechnu dužinu. Slupku a stopku vyhoďte. Dužinu pomocí nože nasekejte najemno a dejte do mísy. Přidejte  všechny zbývající ingredience. Okořeňte podle chuti a můžete servírovat ideálně takto vlažný, lehce pokapaný olejem, posypaný kořením a čerstvým koriandrem.

Baba Ganoush
Baba Ganoush
Baba Ganoush
Baba Ganoush
Baba Ganoush
Newsletter