Mungo Hummus
9. října 2014
Máte rádi arabskou kuchyni? Tak musíte vyzkoušet hummus, který tentokrát není z cizrny, ale z uvařených mungo fazolek. Jinak pokud ještě nemáte zkušenosti z klasickým hummusem, v podstatě můžete postupovat stejně, jen použít uvařené mungo fazolky.
A tady najdete něco málo o mungo fazolkách obecně.
A tady si můžete fazolky koupit i na kitchenetteshop spolu s dalšími pomůckami na klíčení či jinými semínky.
Ingredience
-
1/2 hrnku mungo fazolí nebo 1 a 1/2 hrnku uvařených
-
120 g tahini pasty (pasta ze sezamu)
-
3 lžíce čerstvé citrónové šťávy
-
1-2 stroužky česneku podle chuťi
-
1/2 lžičky mořské soli
-
(čerstvě mletý pepř)
-
NA SERVÍROVÁNÍ:
-
pita chléb či jiná alternativa
-
extra panenský olivový olej
-
smažená šalotka
-
okvětní lístky růží
-
pistácie
Postup
Fazolky dejte do hrnce spolu s trojnásobkem vody. Tedy na 1/2 hrnku fazolek počítejte s 1 a 1/2 hrnkem vody. Přidejte špetku soli a přiveďte k varu. Nechte přiklopené jemně táhnout a po 20 minutách by měla být (téměř) všechna voda vstřebaná a fazolky měkké. Na tento recept můžete dát uvařené mungo fazolky i okapat, aby jste se zbavili případného nadbytku vody.
Uvařené a vychladlé mungo fazolky dejte do food procesoru či výkonného blenderu, zkrátka nějakého nožového robotu, spolu s citrónovou šťávou, tahini, česnekem, špetkou soli a rozmixujte na co nejjemnější krém.
Hummus servírujte zakápnutý extra panenským olivovým olejem a ozdobte ho například oříšky, jedlým květy, čerstvě mletým pepřem, mletou sladkou paprikou, smaženou cibulkou, nasekanou čerstvou petrželkou. Jako přílohu podávejte pita chléb, toastovaný pita chléb či jinou alternativu. Protože u nás doma se poslední měsíc stále dělaly a testovaly domácí pšeničné tortilly, kukuřičné tortilly, tacos, a tak dále, servírovala jsem s do křupava opečenou tortillou.